Fotbal Campionatul Judetean

20 Septembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD

Rezultate si marcatori
Ulmetum Pantelimon – Steaua RTS Cogealac 5-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Mata Eugen in minutul 15, Pasmangiu Alexandru in minutul 19, Gherghisan Virgil in minutul 52, Turturica Mihail in minutele 80, 91, iar pentru oaspeti a marcat Herlea Florentin in minutul 22.
Gloria Seimeni – Pescarul Ghindaresti 7-3 (5-2) – pentru gazde au marcat: Ilie Vasile in minutul 5, Rusu Viorel in minutele 10, 41, Tudor Marinel in minutul 35, Ilie Ionut in minutele 43, 72, 74, iar pentru oaspeti au marcat: Platon Anatoli in minutul 11, Boboc Nicolae in minutul 15, Chiru Iosif in minutul 89.
Viitorul Fantanele – Recolta Nicolae Balcescu 4-2 (1-2) – pentru gazde au marcat: Litu Daniel in minutul 5, Nicolae Cosmin in minutul 61, Misea Valeriu in minutele 80, 90, iar pentru oaspeti au marcat: Ciobanu Marian in minutul 13, Toma Dan in minutul 30.
Sportul Tortoman – Vointa Sacele 1-2 (0-0) – pentru gazde a marcat Vintea Ionut in minutul 49, iar pentru oaspeti au marcat: Abdulhai Taner in minutul 88, Taranu Vali in minutul 90.
Pescarusul Garliciu – Dunarea Ciobanu 3-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Raducanu Dumitru in minutele 28, 64, Dobre Ioan in minutul 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Acreala Radu in minutul 6, Tudor Radu in minutele  68, 74.
Speranta Nisipari – Dunaris Topalu 10-0 (4-0) – au marcat: Barsan Adrian in minutul 8, Marinica Alex in minutele 15, 51, Banciu Alex in minutele 20, 67, 78, Pricopie Ionut in minutele 40, 56, Pena Vasile in minutul 58, Ion Eugen in minutul 60.
C.S. II Cernavoda – A.S. Gradina 0-3 (neprezentare).

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ciobanu

4

3

1

0

14-6

10p

+4

2

Speranta Nisipari

3

3

0

0

20-9

9p

+3

3

Ulmetum Pantelimon

4

3

0

1

16-7

9p

+3

4

Vointa Sacele

4

3

0

1

11-9

9p

+3

5

Gloria Seimeni

4

2

1

1

22-12

7p

+1

6

Viitorul Fintinele

4

2

1

1

15-9

7p

+1

7

Recolta Nicolae Balcescu

4

2

0

2

7-7

6p

0

8

Sportul Tortoman

4

2

0

2

6-9

6p

0

9

Pescarul Ghindaresti

3

1

0

2

9-12

3p

0

10

CS II Cernavoda

4

1

0

3

6-10

3p

-3

11

Dunaris Topalu

4

1

0

3

10-22

3p

-3

12

AS Gradina

4

1

0

3

8-20

3p

-3

13

Pescarusul Girliciu

4

0

2

2

11-16

2p

-4

14

Steaua RTS Cogealac

4

0

1

3

9-16

1p

-5


Etapa viitoare

Etapa a V a, 25.09.2011

Steaua RTS Cogealac

Sportul Tortoman

Vointa Sacele

C.S. II Cernavoda

A.S. Gradina

Viitorul Fantanele

Recolta Nicolae Balcescu

Pescarusul Garliciu

Dunarea Ciobanu

Dunaris Topalu

Gloria Seimeni

Speranta Nisipari

Pescarul Ghindaresti

Ulmetum Pantelimon


Seria EST

Rezultate si marcatori
Viitorul Cerchezu – Farul Tuzla 4-5 (2-5) – pentru gazde au marcat: Boca Ionut in minutele 26, 70, Cristea Mihai in minutele 38, 86, iar pentru oaspeti au marcat: Veleanovici Cornel in minutele 2, 25, Caragiu Lucian in minutul 4, Costea Cristian in minutul 14, Florea Cristian in minutul 16.
Sparta II Techirghiol – Luceafarul Amzacea 7-3 (4-1) – pentru gazde au marcat: Stan Ionut in minutele 2, 82, Pavlicu Inocentiu in minutele 4, 45, 83, Baisan Nicolae in minutul 12, Balau Mihai in minutul 61, iar pentru oaspeti au marcat: Sandu Gabriel in minutul 15, Costea Cristian in minutul 78, Badescu Radu in minutul 90.
Viitorul Cobadin – Recolta Negru Voda 3-0 (neprezentare).
Unirea Topraisar – C.F.R. Constanta 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Ianos Marius in minutul 52 iar pentru oaspeti a marcat Serban Marius in minutul 9.
A.S. Baraganu – Gloria II Coti Vaii 2-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Barbu Aurel in minutul 30, Priceputu Nicusor in minutul 32, iar pentru oaspeti a marcat Paveliuc Mihai in minutele 35, 89.
Avantul Comana – Viitorul Mereni 1-2 (0-0) – pentru gazde a marcat Lucaci Petrica in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Slabu Paul in minutul 56, Benche Costel in minutul 66 (autogol).
Fulgerul Chirnogeni – a stat. 

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Farul Tuzla

4

4

0

0

12-7

12p

+6

2

Viitorul Mereni

4

3

1

0

12-6

10p

+4

3

Sparta II Techirghiol

4

2

2

0

13-8

8p

+2

4

Fulgerul Chirnogeni

3

2

1

0

13-7

7p

+1

5

Gloria II Albesti Cotul Vaii

3

2

1

0

9-5

7p

+4

6

Luceafarul Amzacea

3

2

0

1

11-7

6p

0

7

Recolta Negru Voda

3

1

1

1

5-6

4p

+1

8

CFR Constanta

4

1

1

2

4-5

4p

-2

9

Avintul Comana

4

1

0

3

8-10

3p

-3

10

Viitorul Cobadin

4

1

0

3

9-12

3p

-3

11

Unirea Topraisar

4

0

2

2

5-9

2p

-4

12

AS Baraganu

4

0

1

3

6-15

1p

-5

13

Viitorul Cerchezu

4

0

0

4

10-20

0p

-6


Etapa viitoare

Etapa a V a, 25.09.2011

Farul Tuzla

A.S. Independenta

Fulgerul Chirnogeni

A.S. Baraganu

Gloria II Cotu Vaii

Sparta II Techirghiol

Luceafarul Amzacea

Viitorul Cobadin

Recolta Negru Voda

Viitorul Mereni

Unirea Topraisar

Avantul Comana

C.F.R. Constanta

Viitorul Cerchezu


Seria SUD

Rezultate si marcatori
Marmura Deleni – Sacidava Aliman 0-4 (0-3) – au marcat: Sivriu Daniel in minutele 8, 25, Rizea Marian an minutul 32, Cibanu Valentin in minutul 82.
Vointa Valul Traian – A.S. Cicirlia 0-3 (neprezentare).
C.S.S.M. Medgidia – C.S.M. II Valea Dacilor 0-0.
Tineretul Valea Dacilor – Inter Ion Corvin 0-2 (0-0) – a marcat Cete Petre Ionut in minutle 89, 90.
Vointa Siminoc – Danubius Rasova – amanat.
Tropfaeum Adamclisi – Dunarea Ostrov 2-4 (1-1) – pentru gazde au marcat: Baranga Vasile in minutul 26, Pavel Ionut in minutul 67, iar pentru oaspeti au marcat: Tanase Constntin in minutele 9, 63, 80, Oprea Aurelian in minutul 84.
C.S. II Pestera – a stat.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Inter Ion Corvin

4

3

0

1

16-5

9p

+3

2

CS II Pestera

3

3

0

0

8-4

9p

+3

3

Sacidava Aliman

3

2

1

0

12-1

7p

+4

4

CSM II Valea Dacilor

3

2

1

0

9-1

7p

+1

5

CSS Municipal Medgidia

3

2

1

0

4-2

7p

+1

6

Dunarea Ostrov

3

2

0

1

10-3

6p

+3

7

Danubius Rasova

3

2

0

1

8-3

6p

0

8

AS Ciocirlia

4

2

0

2

7-6

6p

0

9

Tineretul Valea Dacilor

4

2

0

2

7-7

6p

0

10

Vointa Siminoc

3

0

1

2

4-7

1p

-2

11

Vointa Valu lui Traian

4

0

0

4

2-16

0p

-6

12

Trophaeum Adamclisi

3

0

0

3

4-19

0p

-3

13

Marmura Deleni

4

0

0

4

1-18

0p

-6


Etapa viitoare

Etapa a V a, 25.09.2011

Danubius Rasova

Progresul Dobromir

C.S. II Pestera

Marmura Deleni

Sacidava Aliman

C.S.S.M. Medgidia

C.S.M. II Valea Dacilor

Trophaeum Adamclisi

Dunarea Ostrov

Inter Ion Corvin

Vointa Valu Traian 

Tineretul Valea Dacilor

A.S. Ciocirlia

Vointa Siminoc


Album foto

  • Articole din editia din data de 20 Septembrie 2011

  • Cum vor autoritatile sa incalce Legea Pensiilor

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Programul de reinfiintare a perdelelor forestiere prezentat edililor si agricultorilor din judet

    Sport
  • Inceput de an prescolar pentru micutii din Saligny intr-o noua gradinita

    Sport
  • Proiectele primarului Nicolae Matei, votate de Consiliul Local

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771