Fotbal Campionatul Judetean

Seria Nord

Recolta Nicolae Balcescu – Steaua Sperantei Silistea 3-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Toma Dan in minutul 1, Toma Gheorghe in minutul 7, Mocanu Cosmin in minutul 74, iar pentru oaspeti au marcat: Agavriloaie Florin in minutul 26, Calcan Lucian in minutul 61.
Viitorul Nisipari – C.S.S.  Medgidia 7-3 (4-0) – pentru gazde au marcat: Barsan Adrian in minutele 28, 32, Banciu Alex in minutele 36, 75, 82, Pricopie Ionut in minutul 45, Cosma George in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Brandus Florin in minutul 51, Costea Robert in minutul 58, Croitoru Eduard in minutul 61.
Ulmetum Pantelimon – Viitorul Fantanele 4-3 (2-1) – pentru gazde au marcat: Petre Vasile in minutul 10, Pasmangiu Alex in minutul 44, Tofana Alex in minutul 53, Iacob Ionel in minutul 74, iar pentru oaspeti au marcat: Visan Viorel in minutul 17, Otelea Andrei in minutul 63, Litu Daniel in minutul 90+2. Echipa Viitorul Fantanele a depus contestatie.
Sportul Tortoman – Dunaris Topalu 2-1 (0-1) – pentru gazde au marcat: Dumitrascu Florin in minutul 69, Panzariu Danut in minutul 90+2, iar pentru oaspeti a marcat Filip Alexandru in minutul 5.
Gloria Seimeni – Dunarea Ciobanu 5-3 (4-1) – pentru gazde au marcat: Tudor Marinel in minutele 4, 40, 55, Cujba Gabriel in minutele 19, 32, iar pentru oaspeti au marcat: Pastea Marian in minutele 25, 82, Tudor Radu in minutul 67.
Pescarul Ghindaresti – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 4-2 (2-2) – pentru gazde au marcat: Panfilov Alex in minutul 9, Nicolai Romica in minutele 11, 77, 79, iar pentru oaspeti au marcat: Ivanov Nicusor in minutul 20, Liahu Gheorghe in minutul 30.
Marcon Star Medgidia – Pescarusul Garliciu 3-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Marlea Valentin in minutul 11, Ion Iulian in minutul 67, Dacia Adrian in minutul 77, iar pentru oaspeti au marcat: Rocobeanu Onut in minutul 22, Necula Viorel in minutul 90.

Seria Sud

Sacidava Aliman – Trophaeum Adamclisi 7-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Purcarea Marian in minutele 2, 58, 60, Constantin Ionut in minutele 50, 54, 84, Sivriu Daniel in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Pevel Ionut in minutul 26.
Danubius II Rasova – Progresul Dobromir 3-0 – neprezentare.
Tineretul Valea Dacilor – Viitorul Cobadin 1-3 (1-0) – pentru gazde a marcat Sima Claudiu in minutul 12, iar pentru oaspeti au marcat: Gasca Petre in minutul 70, Burlacu Daniel in minutul 86, Lazar Ionut in minutul 88.
Vointa Siminoc – Marmura Deleni 8-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Pascal Georgian in minutele 10, 72, Neagoe Gabriel in minutele 20, 82, Trifan Vasile in minutele 48, 54, Turcu Marian in minutele 65, 70, iar pentru oaspeti a marcat Raiciu Gabi in minutele 60, 79.
Vointa Valul Traian – C.S.M. II Valea Dacilor 0-2 – au marcat: Aurita Ionut in minutul 13, Crismaru Marian in minutul 30. Meci intrerupt in minutul 44, echipa Vointa Valul Traian s-a retras de pe teren dupa ce jucatorul Galben Lucian loveste arbitrul cu piciorul.
Inter Ion Corvin – C.S. II Pestera 3-1 (2-1) – pentru gazde a marcat Stan Catalin in minutele 27, 40, 80, iar pentru oaspeti a marcat Moga Adrian in minutul 39.
Dunarea Ostrov – A.S. Ciocirlia 3-0 – neprezentare.

Seria Est
A.S. Baraganu – Viitorul Cerchezu 8-0 (6-0) – au marcat: Neacsu Valentin in minutele 3, 9, 34, Stanica Ionel in minutele 4, 48, Priceputu Nicusor in minutele 17, 42, 51. in minutul 70 echipa Viitorul Cerchezu s-a retras de pe teren.
Gloria II Cotu Vaii – C.F.R. Constanta 2-1 (2-1) – pentru gazde a marcat Micu Claudiu in minutele 15, 16, iar pentru oaspeti a marcat Voiculescu Alex in minutul 25.
Viitorul Mereni – Luceafarul Amzacea 0-0 (0-0).
Avantul Comana – Elif Fantana Mare 5-3 (2-0) – pentru gazde au marcat: Benghea Costel in minutul 41, Budeanu Ionut in minutul 45 (autogol), Gavrila Paul in minutul 58, Sali Denis in minutele 78, 80, iar pentru oaspeti a marcat Geana Vasile in minutele 49, 52, 71.
Recolta Negru Voda – Fulgerul Chirnogeni 2-0 (1-0) – au marcat: Schiopu Ion in minutul 8, Dragomir Cristu in minutul 59. Meci intrerupt in minutul 60, echipa Fulgerul Chirnogeni s-a retras de pe teren.
Vulturii Cazino Constanta – Unirea Topraisar 7-0 (2-0) – au marcat: Feizula Senis in minutele 16, 29, Mustafa Ghiocan in minutul 70, Ferenti Radu in minutele 76, 90, Caragicu Mihai in minutul 81, Scot Mihai in minutul 88.
Sparta II Techirghiol – A.S. Independenta 3-0. Echipa A.S. Independenta a fost exclusa din campionat.