Fotbal Judetean

Seria NORD
Pescarul Ghindaresti – Gloria Seimeni 3-0 (2-0) – au marcat: Platon Anatili in minutul 13, Alexe Tiberiu in minutul 44, Panfilov Alexandru in minutul 82.
Ulmetum Pantelimon – C.S.S. Medgidia 3-0 (2-0) – au marcat: Cucu Catalin in minutul 20, Chirvasitu Ion in minutul 21, Belecciu Mircea in minutul 65.
Recolta Nicolae Balcescu – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 1-4 (1-1) – pentru gazde a marcat Poliac Dan in minutul 2, iar pentru oaspeti au marcat: Siminiciuc Robert in minutul 22, Manole Marius in minutul 58, Corbu Stefan in minutul 65, Ivanov Nicolae in minutul 82.
Marcon Star Medgidia – Dunaris Topalu 3-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Dorobantu George in minutul 27, Motofolea Dacian in minutul 77, Isaica George in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Filip Alexandru in minutul 38.
Sportul Tortoman – Viitorul Nisipari 2-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Tatu Nicolaie in minutul 30, Margean Daniel in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Barsan Adrian in minutul 10.
Dunarea Ciobanu – Viitorul Fantanele 5-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Sterian Denis Eugen in minutele 3, 30, Codreanu George in minutele 35, 68, Pastea Marian in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Ionita Vasile in minutul 75.
Pescarusul Garliciu – Steaua Sperantei Silistea 2-6 (2-3) – pentru gazde au marcat: Cazacu Leonte in minutul 40, Raducan Dumitru in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Siminiceanu Daniel in minutele 9, 52, Axinte Vasile in minutele 22, 31, Meauca Marian  in minutul 72, Calcan Lucian in minutul 77.

Rezulate si marcatori

Sacidava Aliman – Vointa Valu lui Traian 2-0 (0-0) – au marcat: Coman Catalin in minutul 80, Purcarea Marian in minutul 90+3.

Vointa Siminoc – Progresul Dobromir (4-0) – au marcat: Lungu Daniel in minutul 28, Dima Dragos in minutele 31, 41, Pascal George in minutul 45. in pauza meciului echipa oaspete a refuzat sa mai continue jocul pe motiv ca mai multi jucatori nu se simt bine.

Tineretul Valea Dacilor – Trophaeum Adamclisi 2-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Badea Valentin in minutul 70, Sima Claudiu in minutul 72, iar pentru oaspeti a marcat Baranga Vasile in minutul 75.

Inter Ion Corvin – C.S.M. II Valea Dacilor 7-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Campau Valentin in minutul 7, Dan G. Daniel in minutul 50, Sandu George in minutele 56, 67, 90+2, Palabiuc Vasile in minutul 57, Cete Petre Ionut in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Baubec Eden in minutul 8, Bodilcu Florin in minutul 71.

Danubius II Rasova – Dunarea Ostrov 1-4 (0-3) – pentru gazde a marcat Matei Catalin in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: Constantin Mihai in minutele 13, 18, 68, Baraitaru Claudiu in minutu 40.

A.S. Ciocirlia – Viitorul Cobadin 1-0 (0-0) – a marcat Pachea Mihai in minutul 89.

C.S. II Pestera – Marmura Deleni  5-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Badea Mihai in minutul 43, Ciutacu Adrian in minutul 45, David Ionut in minutul 52, Banciu Marius in minutele 60, 85, iar pentru oaspeti a marcat Horga Iulian in minutul 45. Jocul s-a intrerupt in minutul 88 – echipa oaspete s-a retras de pe teren.

Seria EST
Unirea Topraisar – Luceafarul Amzacea 1-5 (0-3) – pentru gazde a marcat Sandu Claudiu in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Cristea Dragos in minutul 2, Badescu Radu in minutele 10, 55, Curelaru Cristian in minutul 40, Cristea Danut in minutul 63.
Avantul Comana – Gloria II Cotu Vaii 4-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Ursu Cristian in minutele 1, 23, 26, Avram Romica in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Tudean Andrei in minutul 37, Enache Ion in minutul 57.
Recolta Negru Voda  – Sparta II Techirghiol 1-0 (0-0) – a marcat Dragomir Cristi in minutul 51.
A.S. Independenta – Viitorul Cerchezu 4-0 (2-0) – au marcat: Gaitan Gheorghe in minutul 5, Parfene Ion in minutele 30, 78, 91.
Viitorul Mereni  – Fulgerul Chirnogeni 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Clinciu Gabriel in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat Daviduta Gabriel in minutul 58.
Vulturii Cazino Constanta – Elif Fantana Mare 4-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Mustafa Giocan in minutul 2, Feizula Senis in minutele 45, 53, Ferenti Radu in minutul 71, iar pentru oaspeti au marcat: Geana Vasile in minutul 24, Enasel Bogdan in minutul 28, Budeanu Ionut in minutul 88.
A.S. Baraganu – C.F.R. Constanta 0-2 (0-2) – au marcat: Mara Constantin in minutul 21, Serban Alex in minutul 32.