Fotbal Judetean

26 Octombrie 2010, Bogdan Chirita

Seria NORD

Ulmetum Pantelimon – Steaua Speantei Silistea 2-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Micu Ciprian in minutele 45, 74, iar pentru oaspeti au marcat: Calcan Lucian in minutul 34, Carbunaru Iulian in minutele 54, 69.
Sportul Tortoman – Viitorul Fantanele 2-2 (0-0) – pentru gazde au marcat: Tatu Nicolae in minutul 68, Gavrila Stelian in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Otelea Andrei in minutul 53, Misea Marin in minutul 69.
Pescarul Ghindaresti – Dunaris Topalu 2-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Nicolai Romica in minutul 12, Platon Anatoli in minutul 52, iar pentru oaspeti a marcat Neacsu Ionut in minutul 74.
Viitorul Nisipari – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 1-0 (1-0) – a marcat Vintileanu Adrian in minutul 36.
Gloria Seimeni – C.S.S. Medgidia 4-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Zaharia Alex in minutele 40, 82, Bustenea Gabriel in minutele 47, 79, iar pentru oaspeti a marcat Costea Robert in minutul 90.
Recolta Nicolae Balcescu – Pescarusul Garliciu 3-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Burcea Costi in minutul 25, Stefan Sorin in minutul 48, Poliac Dan in minutul 64, iar pentru oaspeti a marcat Raducan Dumitru in minutul 36.
Marcon Star Medgidia – Dunarea Ciobani 1-0 (0-0) – a marcat Florea Vasile in minutul 80.

Seria EST

A.S. Baraganu – Luceafarul Amzacea 1-6 (0-1) – pentru gazde a marcat Caracuda P. in minutul 86, iar pentru oaspeti au marcat: Boboc Maria in minutele 12, 90, Badescu RAdu in minutul 71, Dumitrache Mihai in minutele 79, 83, Saban Ener in minutul 85.
Avantul Comana – Viitorul Cerchezu 2-0 (0-0) – au marcat: Tarna Dan in minutul 86, Benghea Costel in minutul 89.
Sparta II Techirghiol – C.F.R. Constanta 1-5 (0-2) – pentru gazde a marcat Ghetau Sorin in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Murariu Alex in minutele 13, 55, 82, 85, Sarbu George in minutul 17.
Recolta Negru Voda – Elif Fantana Mare 4-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Schiopu Ion in minutul 5, Cupes Romica in minutele 23, 75, Sarboiu Cristi in minutul 52, iar pentru oaspeti a marcat Geana Vasile in minutul 68.
Gloria II Cotu Vaii – Fulgerul Chirnogeni 2-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Dumitrescu Ionut in minutele 61, 70, iar pentru oaspeti a marcat Achim Claudiu in minutul 60.
Viitorul Mereni – Unirea Topraisar 3-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Socianu Razvan in minutele 9, 43, Ilias Ionut in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Ianos Marius in minutul 51. Meci interrupt in minutul 88, oaspetii s-au retras de pe teren.
Vulturii Cazino Constanta – A.S. Independenta 3-0 – neprezentare.

Seria SUD

Sacidava Aliman – Progresul Dobromir 2-3 (1-0) – pentru gazde au marcat: Purcarea Marian in minutul 12, Constantin Ionut in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Marin M. Viorel in minutul 60, Ismail Selcin in minutele 61, 76.
Danubius II Rasova – C.S.M. II Valea Dacilor 3-0 (2-0) – au marcat: Ciobanica E. in minutele 15, 25, Bucuresteanu C. in minutul 65.
Vointa Valul lui Traian – Viitorul Cobadin 2-3 (1-3) – pentru gazde a marcat Fulea Gheorghe in minutele 46, 51, iar pentru oaspeti au marcat: Paun Nicolae in minutul 10, Martin Marian in minutul 33, Oborogeanu Laurentiu in minutul 15.
Tineretul Valea Dacilor – Marmura Deleni 2-0 (0-0) – au marcat: Minca Liviu in minutul 46, Grigoras Costelus in minutul 87.
Vointa Siminoc – C.S. II Pestera 3-2 (1-0) – pentru gazde au marcat pascal Georgian in minutele 17, 52, Trifan Vasile in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Mitu Claudiu in minutele 50, 83.
Inter Ion Corvin – A.S. Ciocirlia 1-1 (1-1) – pentru gazde a marcat Stan Ion in minutul 1, iar pentru gazde a marcat Cristea T. in minutul 22. Meci intrerupt in minutul 63, un jucator al echipei gazde a l-a lovit pe arbitrul jocului.
Dunarea Ostrov – Trophaeum Adamclisi 15-1 (10-0) – pentru gazde au marcat: Constantin Mihai in minutele 2, 35, 60, Caciulan Daniel in minutele 14, 25, 78, Ion Sandel in minutul 16, Barzan Alexandru an minutele 27, 31, 38, 66, 79, Baraitaru Claudiu in minutele 33, 63, Talvan Mihai in minutul 42, iar pentru oaspeti a marcat Paun Viorel in minutul 74.