Fotbal Liga a IV a

26 Octombrie 2010, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
Gloria Baneasa – Carsium Harsova 5-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Arau Cristian in minutele 23, 50, 59, 80, Suliman Reis in minutul 35, iar pentru oaspeti au marcat: Irinescu Alex in minutul 60, Vana Marius in minutul 87. La juniori 3-0 – neprezentare.
C.S. Mihail Kogalniceanu – Stiinta Poarta Alba 0-3 (0-1) – au marcat: Noman Rep in minutele 18, 65, Ripert Bruno  in minutul 80. La juniori 1-4.
Axiopolis  Sp. Cernavoda – A.S. Carvan 0-0 (0-0). La juniori 5-2.
Danubius Rasova – Perla Murfatlar 2-5 (1-3) – pentru gazde au marcat: Steflea Nicolae in minutul 43, Matei Catalin in minutul 58, iar pentru oaspeti au marcat: Bondrea Titel in minutele 11, 16, 70, Nae Marian in minutul 45+2, Boglea Catalin in minutul 88. La juniori 2-2.
C.S. Pestera – Sport Prim Oltina 6-0 (2-0) – au marcat: Normambet Dogan in minutele 24, 43, 64, 70, 75, Andreescu Ghe. in minutul 80. La juniori 6-0.

Etapa viitoare, a XIII-a (30.10.2010)
 C.S.M. Medgidia - Gloria Baneasa
Stiinta Poarta Alba - Dacia Mircea Voda
A.S. Carvan - C.S.   M. Kogalniceanu
Perla Murfatlar - Axiopolis Sp.Cernavoda
Sport Prim Oltina - Danubius Rasova
Carsium Harsova - C.S. Pestera 

Seria EST

Rezultate si marcatori
C.S.O. Ovidiu – G.S.I.B. Mangalia 3-4 (1-1) – pentru gazde au marcat: Dulan Robert in minutul 10, Andrei Mihai in minutul 59, Tabacaru Cristian in minutul 62, iar pentru oaspeti au marcat: Zgubea Sorin in minutele 7, 55, 68, Alexandru Lucian in minutul 70. La juniori 3-4.
Gloria Albesti  – C.S. II Eforie 1-3 (0-1) – pentru gazde a marcat Mocanu Vasile in minutul 56, iar pentru oaspeti au marcat: Pelican Mitica in minutul 27, Patasea Ionut in minutele 63, 84. La juniori 4-5.
Portul Constanta – International Pecineaga  0-2 (0-1) – a marcat Florea Cristian in minutele 16, 67. La juniori 0-3 – lipsa asistenta medicala.
A.S. Cogealac – Victoria Cumpana 9-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Olar Stefanel in minutele 17, 81, Ruca Anastase in minutele 36, 40, 88, Treznea Ioan in minutele 57, 64, 67, Foamete Adrian in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Amariei Andrei in minutul 79. La juniori 10-0.
Aurora 23 August – C.S. Agigea 0-6 (0-4) – au marcat: Almaghe Alex in minutele 5, 7, 14, Damir Cristian in minutul 21, Chelariu Gabriel in minutele 60, 70. La juniori 4-1.
Cariocas Constanta – Sparta Techirghiol 2-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Pripoi Iancu in minutul 28, Hristu Dumitru in minutul 43, iar pentru oaspeti au marcat: Rus Flavius in minutul 13, Berceanu Cristian in minutul 57. La juniori 6-0.

Etapa viitoare, a XIII-a (30.10.2010)
 C.S. II Eforie - C.S.O. Ovidiu
International Pecineaga - Gloria Albesti
Victoria Cumpana - Portul  Constanta
C.S. Agigea - A.S. Cogealac
Sparta Techirghiol - Aurora 23 August
G.S.I.B.Mangalia - Cariocas Constanta

Articole din editia din data de 26 Octombrie 2010

  • Orasul Harsova, in plina dezvoltare

    Sport
  • Greva administrativa la Primaria Silistea

    Sport
  • Cabinet stomatologic in Pantelimonul de Sus

    Sport
  • Elevii din Saraiu in atentia autoritatilor locale si judetene

    Sport
  • Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771