Fotbal Liga a IV a

12 Octombrie 2010, Bogdan Chirita

SERIA VEST
Perla Murfatlar – Sport Prim Oltina 4-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Pascal Valentin in minutele 37, 65, Nae Marian in minutul 80, Stanciuc Ciprian in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Dedu Stefan in minutul 74. La juniori 4-1.
Carsium Harsova – Dacia Mircea Voda 1-2 (0-2) – pentru gazde a marcat Irinescu Alex in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Ciobanuc Ionut in minutul 32, Hampu Gelu in minutul 40. La juniori 3-0.
A.S. Carvan – C.S. Pestera 2-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Macasoi Valentin in minutul 33, Magureanu Ionut in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Mitu Claudiu in minutul 31, Piron Daniel in minutul 65, Normambet Dogan in minutul 70. La juniori 5-3.
Gloria Baneasa – C.S. Mihail Kogalniceanu 2-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Arau Cristian in minutul 8, Costache Marius in minutul 57, iar pentru oaspeti a marcat Gurita George in minutul 53. La juniori 0-4.
Stiinta Poarta Alba – Danubius Rasova 1-0 (0-0) – a marcat Ibrian Dragos in minutul 82. La juniori 4-2.

SERIA EST
C.S. II Eforie – A.S. Cogealac 3-0 (0-0) – au marcat: Buciumeata Bogdan in minutul 60, Roman Alexandru in minutele 62, 84. La juniori 0-3 – lipsa asistenta.
G.S.I.B. Mangalia – Gloria Albesti 4-2 (4-1) – pentru gazde au marcat: Alexandru Lucian in minutele 18, 23, Pirvulescu Claudiu in minutul 32, Grigore Catalin in minutul 44, iar pentru oaspeti au marcat: Martisca Nicusor in minutul 45, Doae Constantin in minutul 5. La juniori 4-1.
C.S.O. Ovidiu – Portul Constanta 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Dulan Robert in minutul 7, iar pentru oaspeti au marcat: Gealacu Cosmin in minutele 24, 79, Ioantoc Andrei in minutul 64. La juniori 3-1.
C.S. Agigea – Sparta Techirghiol 5-2 (3-2) – pentru gazde au marcat: Rusu Andrei in minutele 5, 12, Nicolae Maius in minutul 37, Chelariu Gabriel in minutul 50, Cazacu Marian in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Dicu Constantin in minutul 16, Dragulin Cristian in minutul 45 (autogol).  La juniori 0-3 – lipsa asistenta.
Victoria Cumpana – Cariocas Constanta 2-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Amariei Andrei in minutele 19,  90, iar  pentru oaspeti a marcat Pripoi Iancu in minutele 26, 65. La juniori 2-0.
International Pecineaga – Aurora 23 August 6-0 (2-0) – au marcat: Cocari Enis in minutul 14, Ciocanel Bogan in minutele 20, 47, Bejan Vasile in minutele 55, 56, Florea Cristian in minutul 72. La juniori – nu s-a disputat.