Fotbal Liga a IV a

31 August 2010, Bogdan Chirita

SportRezultate si marcatori Liga a IV a Seria Vest Perla Murfatlar Danubius Rasova 2-3 (2-1) pentru gazde a marcat Chelariu George in minutele 10, 19, iar pentru oaspeti au marcat: Matei Daniel in minutul 20, Matei Catalin in minutul 77, Olah Constantin in minutul 83. La juniori 10-1. stiinta Poarta Alba C.S. Mihail Kogalniceanu 0-1 (0-1) a marcat Ciobanu Ionut in minutul 75, in minutul 22. La juniori 4-6. Sport Prim Oltina C.S. Pestera 1-2 (0-1) pentru gazde a marcat Toma Alexandru in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Normambet Dogan in minutul 5, Mitu Claudiu in minutul 73. La juniori 3-2. Carsium Harsova Gloria Baneasa 5-2 (3-2) pentru gazde au marcat: Oarza Bogdan in minutul 3 (autogol), Popa Ionel in minutul 18, Iordan stefan in minutul 43, Gavrila Viorel in minutul 76, Patamianos Andrei in minutul 77, iar pentru oaspeti au marcat: Gheorghe Georgian in minutul 25, Ceti Cristian in minutul 44. La juniori 3-2. A.S. Carvan Axiopolis Sp. Cernavoda 1-3 (1-1) pentru gazde a marcat Pauna Silviu in minutul 15, iar pentru oaspeti au marcat: Bujanschi George in minutul 39, serban stefan in minutul 49, Rusu George in minutul 71. La juniori 0-9. C.S.M. Medgidia Dacia Mircea Voda meci amanat. ETAPA VIITOARE SaMBATA 04.09.2010 Gloria Baneasa -CSM Medgidia Dacia Mircea Voda -Stiinta Poarta Alba C.S. M. Kogalniceanu -AS Carvan Axiopolis Sp.Cernavoda -Perla Murfatlar Danubius Rasova -Sport Prim Oltina C.S. Pestera -Carsium Harsova Seria Est C.S. II Eforie Gloria Albesti 2-4 (1-4) pentru gazde au marcat: Paraschiv Alex in minutul 31, Roman Alex in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Bogles Cosmin in minutul 5, Buligeanu Nicolae in minutul 22, Anghel Petre in minutul 27, Petcu Nicolae in minutul 30. La juniori 2-4. C.S. Agigea Aurora 23 August 6-0 (1-0) au marcat: Gechereanu Constantin in minutul 4, Almaghe Alex in minutele 47, 59, 68, 89, Rusu Andrei in minutul 61. La juniori 3-3. Sparta Techirghiol Cariocas Constanta 2-0 (2-0) au marcat: Rus Flaviu in minutul 32, Olanita Ilie in minutul 35. La juniori 5-0. International Pecineaga Portul Constanta 4-0 (2-0) au marcat: Ciocanel Bogdan in minutele 8, 62, 76, Cogali Enis in minutul 18. La juniori 0-0. G.S.I.B. Mangalia C.S.O. Ovidiu meci amanat. Victoria Cumpana A.S. Cogealac meci amanat. ETAPA VIITOARE SaMBATA 04.09.2010 CSO Ovidiu- CS II Eforie Gloria Albesti- International Pecineaga Portul Constanta- Victoria Cumpana AS Cogealac- CS Agigea Aurora 23 August -Sparta Techirghiol Cariocas Constanta- G.S.I.B.Mangalia

Articole din editia din data de 31 August 2010

• Haosul fiscal continua: statul cere plata retroactiva pe cinci ani a contributiilor la sanatate