Fotbal Judetean

31 August 2010, Bogdan Chirita

SportRezulate si marcatori Seria Est Fulgerul Chirnogeni Vulturii Cazino Constanta 2-4 (2-1) - pentru gazde au marcat: Stanga Ionut in minutul 20, Gurita Catalin in minutul 42, iar pentru oaspeti au marcat: Larie Petre in minutul 6, Danca Paul in minutul 68, Chichirim Nicusor in minutul 75, Feizula Senis in minutul 77. Viitorul Cerchezu Unirea Topraisar 2-4 (0-2) pentru gazde au marcat: Ciobanasu Catalin in minutul 53, Darie Marian in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Afocanitei Gabriel in minutul 5, Iordachi Daniel in minutele 21, 61 si Perjan Gabriel in minutul 61. C.F.R. Constanta Viitorul Mereni 4-2 (1-0) pentru gazde au marcat: Rizea Dorin in minutul 15, Grosu Ovidiu in minutul 72, Voicu Sica in minutul 75, Pintilie Cristian in minutul 77, iar pentru oaspeti a marcat Paraschiv stefan in minutele 58, 86. Recolta Negru Voda Avantul Comana 3-0 (3-0) au marcat: schiopu Ion in minutul 13, Ciortan Alin in minutul 42, Murgu Marian in minutul 43. Sparta II Techirghiol Luceafarul Amzacea 3-2 (2-2) pentru gazde a marcat Ghetau Sorin in minutele 26, 32, 67, iar pentru oaspeti au marcat: Iasar Ener in minutul 28, Tanase Florin in minutul 44. Elif Fantana Mare A.S. Independenta 2-4 (1-2) pentru gazde a marcat Suleiman Emin in minutele 34, 60, iar pentru oaspeti au marcat: Geana Vasile in minutele 7,12, Gaitan Gheorghe in minutul 58, Parfene Ion in minutul 87. Gloria II Cotu Vaii A.S. Baraganu 5-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Neagu Petrisor in minutul 7, Anghel Petre in mintele 36, 51, 85, Dumitrescu Ionut in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Neacsu Valentin in minutele 20, 60. ETAPA VIITOARE DUMINICA 05.09.2010 ORA: 11:00 LUCEAFARUL AMZACEA -VIITORUL CERCHEZU UNIREA TOPRAISAR -ELIF FaNTaNA MARE AS INDEPENDENTA -FULGERUL CHIRNOGENI VULTURII CAZINO C-TA -CFR CONSTANTA VIITORUL MERENI -GLORIA II ALBESTI AS BARAGANU -RECOLTA NEGRU VODA AVANTUL COMANA -SPARTA II TECHIRGHIOL Seria Sud Trophaeum Adamclisi Vointa Siminoc 3-3 (2-3) pentru gazde au marcat: Rasit Revan in minutul 8, Baranga Vasile in minutele 30, 83, iar pentru oaspeti au marcat: Pascal Georgian in minutul 2, Tarcomnicu Ciprian in minutul 14, Lungu Cristian in minutul 29. Viitorul Cobadin C.S. II Pestera 1-6 (1-10 pentru gazde a marcat Gasca Petre in minutul 26, iar pentru gazde au marcat: Mocanu Cosmin in minutul 18, Vrabie Daniel in minutul 62, Calin Costel in minutul 71, Moga Adrian in minutele 84, 86, 89. Dunarea Ostrov Marmura Deleni 8-0 (6-0) au marcat: Voinea Adrian in minutele 22, 32, 35, Baraitaru Claudiu in minutele 28, 45, Constantin Mihai 40, 85, 90. C.S.M. II Valea Dacilor A.S. Ciocirlia 1-0 (0-0) a marcat Baubec Eden in minutul 90. Sacidava Aliman Tineretul Valea Dacilor 4-2 (1-0) pentru gazde au marcat: Calin Marian in minutul 43, Purcarea Marian in minutele 60,63, Mitea Jan in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Minca Liviu in minutul 50, Grigoras Costel in minutul 80. Danubius II Rasova Vointa Valul Traian 0-2 (0-0) a marcat Florea Gabriel in minutele 49, 84. Progresul Dobromir Inter Ion Corvin 6-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Leoveanu Viorel in minutul 44, Arabagi Ramis in minutul 49, Iusein Elisan in minutul 61, Ianca Eleonor in minutele 66, 71, Ismail Selgin in minutul 76, iar pentru oaspeti a marcat Stan Catalin in minutul 88. ETAPA VIITOARE DUMINICA 05.09.2010 ORA: 11:00 MARMURA DELENI -VIITORUL COBADIN C.S. II PESTERA -CSM II MEDGIDIA A.S. CIOCiRLIA -PROGRESUL DOBROMIR INTER ION CORVIN -TROPHAEUM ADAMCLISI VOINTA SIMINOC -SACIDAVA ALIMAN TINERETUL V.DACILOR -DANUBIUS II RASOVA VOINTA VALU TRAIAN -DUNAREA OSTROV Seria Nord C.S.S. Medgidia Recolta Nicolae Balcescu 0-3 (0-1) au marcat: Cretu Ionut in minutul 32, Nica Alex in minutul 77, Ciobanu Marian in minutul 88. Viitorul Fantanele Pescarusul Garliciu 2-2 (0-0) pentru gazde au marcat: Badea Ionut in minutul 63, Netu Dorel in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Draghici Ionel in minutul 60, Raducan Dumitru in minutul 80. Gloria Seimeni Steaua Sperantei Silistea 1-2 (0-2) pentru gazde a marcat Ilie Vasile in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Trestianu Marian in minutul 26, Calcan Lucian in minutul 35. Pescarul Ghindaresti Sportul Tortoman 5-0 (2-0) au marcat: Vartolomei Toni in minutul 14, Boboc Eugen in minutul 45, Mariie Nicusor in minutul 55, Alexe Tiberiu in minutele 60, 70. Viteazul Sinoe Mihai Viteazu Marcon Star Medgidia 1-0 (1-0) a marcat Corbu stefan in minutul 34. Dunaris Topalu Dunarea Ciobanu 2-0 (0-0) au marcat: Stan Vasilica in minutul 72, Ion George in minutul 76. Viitorul Nisipari Ulmetum Pantelimon meci amanat. ETAPA VIITOARE DUMINICA 05.09.2010 ORA: 11:00 STEAUA SP. SILISTEA - VIITORUL FaNTaNELE PESCARUSUL GaRLICIU -DUNARIS TOPALU DUNAREA CIOBANU -SINOE MIHAI VITEAZU MARCON STAR MEDGIDIA -CSS MEDGIDIA RECOLTA N.BALCESCU -VIITORUL NISIPARI ULMETUM PANTELIMON -PESCARUL GHINDARESTI SPORTUL TORTOMAN -GLORIA SEIMENI

Album foto

  • Articole din editia din data de 31 August 2010

  • Haosul fiscal continua: statul cere plata retroactiva pe cinci ani a contributiilor la sanatate

    Sport
  • Port turistic langa cetatea Capidava

    Sport
  • La Tortoman iluminatul public va functiona cu program redus

    Sport
  • Cariera de piatra de la Vulturu a fost inaugurata

    Sport
  • Cupa Mangalia la lupte pe plaja

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sorți programul

    Sport
  • Luceafărul Amzacea din nou în fotbalul județean

    Sport
  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771