Fotbal Liga a IV a

18 Mai 2010, Bogdan Chirita

Play Off
Victoria Cumpana – Dunarea Ostrov Rasova 2-2 (0-1) – pentru gazde au marcat: Turtoi Cristian in minutul 50, Fiscuci Andrei in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Olah Constantin in minutul 30, Neda Catalin in minutul 58. La juniori:  7-0.
G.S.I.B. Mangalia – Perla Murfatlar 4-3 (2-1) – pentru gazde au marcat: Moraru Daniel in minutele 34, 58, Ilie ionut in minutele 44, 55, iar pentru oaspeti au marcat: Stanciuc Ciprian in minutul 13, Chelariu George in minutele 57, 90. La juniori:  1-2.
Gloria Albesti – C.S. Pestera 2-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Mocanu Vasile in minutul 29, Anghel Petre in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Normambet Dogan in minutele 25, 65, Piron Daniel in minutul 75. La juniori: meci amanat.
Portul  Constanta – Gloria Baneasa 3-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Leonte Cristian in minutul 17, Armeanca Radu in minutul 19, Barzan Alexandru in minutul 90+2, iar pentru oaspeti a marcat Cabason  Eugen in minutele 14, 40, 58. La juniori: 8-2.
Farul Tuzla - Stiinta Poarta Alba 4-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Sandu Elvis in minutul 5, Abdula Sunay in minutele 30, 67, Lungu George in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Norman Rep in minutul 67. La juniori: 3-0.
C.S.O. Ovidiu – Carsium Harsova 4-0 (3-0) – au marcat: Ranja Bogdan in minutul 5, Dulan Robert in minutul 15, Tabacanu Cristi in minutul 27, Badica Stefan in minutul 57. La juniori: 7-3.

Play Out
Viitorul Nisipari – Sparta Techirghiol 2-2 (1-1) – penteu gazde au marcat: Mitu George in minutul 25, Tenea Teodor in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Treaca Alexandru in minutul 30, Cristea Ionut in minutul 89. Echipa Sparta Techirghiol a introdus o contestatie pe motiv de substituire. La juniori: 4-2.
C.S. Mihail Kogalniceanu – Aurora 23 August 3-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Ruca Anastase in minutul 42, Pupu Costel in minutele 65, 71, iar pentru oaspeti a marcat Florea Petre in minutul 81. La juniori:  6-4.
Axiopolis Sp. Cernavoda – Viitorul Pecineaga 2-3 (1-2) – pentru gazde au marcat: Enache Claudiu in minutul 18, Metcher Marian in minutul 51, iar pentru oaspeti au marcat: Olaru Iulian in minutul 9, Draghici Marian in minutul 38, Manciu George in minutul 71. Echipa Axiopolis Sp. Cernavoda a depus contestatie pe motiv de sustituire. La juniori: 1-0.
Sport Prim Oltina – Cariocas Constanta 2-0 (1-0) – au marcat: Sirbu Danut in minutul 3, Toma Alexandru in minutul 90. La juniori: 5-3.
Dunarea Ciobanu – Elpis Constanta 0-4 (0-1) – au marcat: Ciura Tiberiu in minutul 27, Giurgiu Cristian in minutul 56, Bucuci Costel in minutele 67, 86. La juniori: 0-1.
Dacia Mircea Voda – infratirea Cogealac  3-0. Echipa infratirea Cogealac  s-a retras din campionat.