Fotbal Liga a IV a

11 Mai 2010, Bogdan Chirita

Rezultate si marcatori Play Off
Carsium Harsova – Portul Constanta –  2-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Uglea Daniel  in minutul 44, Filip Alexandru in minutul 51, iar pentru oaspeti a marcat Radu Razvan in minutele 10, 73. La juniori 1-1.
Dunarea Ostrov-Rasova – Gloria Albesti – 2-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Olah Constantin in minutul 11, Matei Catalin in minutul 13, iar pentru oaspeti a marcat Filip Stefan in minutul 5. La juniori 3-0 (nepprezentare).
Perla Murfatlar – C.S.O. Ovidiu – 3-4 (1-4) – pentru gazde au marcat: Axinciuc Marius in minutul 36 (autogol), Mujdel Cristian in minutul 75, Pascal Georgian in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Dulan Robert in minutele 3, 33, Ranja Bogdan in minutul 27, Nicolae Constantin in minutul 31. La juniori 10-0.
C.S. Pesera – Farul Tuzla – 5-0 (3-0) – au marcat: Piron Daniel in minutele 31, 42, 51, Mitu Claudiu in minutele 37, 73. La juniori 3-0 (neprezentare).
Gloria Baneasa – Victoria Cumpana – 3-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Sandu Ionut in minutul 49, Mitea Sorin in minutul 57, Sivriu Dan in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Fiscuci Andrei in minutul 51. La juniori 2-0.
Stiinta Poarta Alba – G.S.I.B. Mangalia – 1-4 (0-0) – pentru gazde a marcat Ripert Bruno in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Ilie Ionut in minutele 48, 64, Moraru Daniel in minutul 75, Magurenu Ionut  in minutul 78. La juniori 2-2.

Rezultate si marcatori Play Out
Aurora 23 August – Axiopolis Sp. Cernavoda – 3-0 (2-0) – a marcat Buciumeata Bogdan in minutele 20, 24, 64. La juniori 1-1.
Elpis Constanta – Dacia Mircea Voda – 1-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Serban Marius in minutul 44, iar pentru oaspeti au marcat: Radulescu Robert in minutul 13, Bujanschi George in minutul 52. La juniori 5-0.
Cariocas Constanta – Viitorul Nisipari  – 3-0 (2-0) – a marcat Tuzluchi Ioan in minutele 17, 37, 54. La juniori 5-1.
infratirea Cogealac – C.S. Mihail Kogalniceanu – 0-3 – echipa infratirea Cogealac s-a retras din campionat. La juniori 0-3.
Sparta Techirghiol – Dunarea Ciobanu – 4-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Pavlicu Inocentiu in minutele 14, 51, Cristea Ionut in minutul 27, Paraipan Denis in minutul 77, iar pentru oaspeti au marcat: Tudor Radu in minutul 6, Culea Dumitru in minutul 62. La juniori 3-0.
Viitorul Pecinaega – Sport Prim Oltina – 1-2 (0-0) – pentru gazde a marcat Nastasa Ion in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Ghergic Georgian in minutul 72, Culea Stelica in minutul 90. La juniori 5-4.