Fotbal Judetean

27 Aprilie 2010, Bogdan Chirita

Sport

Rezultate si marcatori fotbal judetean

Seria Nord
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Dunaris Topalu – 4-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Hanu Marius in minutul 12, Manole Marian in minutele 28, 75, Ivanov Nicusor in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Alexe Tiberiu in minutele 17, 33 si 70.
Sportul Tortoman – Recolta Nicolae Balcescu – 2-1 (0-1) – pentru gazde au marcat: Goreac Ionut in minutul 53, Chirita Bogdan in minutul 73, iar pentru oaspeti a marcat Stefan Adrian in minutul 34.
Pescarusul Garliciu – Ulmetum Pantelimon – 8-0 (2-0) – au marcat: Furnica Marin in minutele 4, 81, Draghici Ionel in minutele 34, 87, Raducanu Dumitru in minutele 70, 83 si Chirvasitu Ion in minutele 52, 67 (autogoluri).
Viitorul Vulturu – Pescarul Ghindaresti – 4-5 (3-2) – pentru gazde au marcat: Roman Ionut in minutele 33, 44, Bedila Marcel in minutul 41, Damian Dragos in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Boboc Eugen in minutul 5, Boboc Nicolae in minutul 21, Simion Marius in minutul 56, Panfilov Alexandru in minutele 71, 90.
Viitorul Fantanele – Vointa Siminoc – 6-3 (1-1) 
Vointa Valu lui Traian – Sport Club Horia – meci amanat.
SC Val Poarta Alba – Stef Serv Seimeni – 3-0, echipa Stef Serv Seimeni s-a retras din campionat.
Viitorul Targusor – Gloria Seimeni – 0-3, echipa Viitorul Targusor s-a retras din campionat.

Seria Sud
C.S.M. II  Valea Dacilor – A.S. Carvan – 1-2 (0-1) – pentru gazde a marcat Husei Denis in minutul 61, iar pentru oaspeti au marcat: Geileanu Mihai in minutul 8, Goga Constantin in minutul 67.
Viitorul Cobadin – Sacidava Aliman – 5-2 (0-2) – pentru gazde au marcat: Pacuraru Aurel in minutele 55, 80, 90, Leonte Aurelian in minutele 65, 67, iar pentru oaspeti au marcat: Purcarea Marian in minutul 16, Rizea Marian in minutul 36.
Elif Fantana Mare – A.S. Ciocirlia – 3-5 (3-2) – pentru gazde au marcat: Iusein Giuesel in minutul 12, Arif  Rafet in minutul 23, Suliman Emin in minutul 27, iar pentru oaspeti au marcat: Calin Remus in minutul 13, Pungu Iulian in minutele 24, 50, Mangiurea Constantin in minutul 68, Ismail Sabadin in minutul 85.
Marmura Deleni – C.S.S. Medgidia – 6-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Dache Ionut in minutul 20, Chirpac George in minutele 22, 86, Busuioc Sorin in minutul 48, Stoian H. in minutele 61, 76, iar pentru oaspeti au marcat: Butnaru Raul in minutul 64, Calu Serdin in minutul 66.
Trophaeum Adamclisi – Progresul Dobromir – 2-1 (0-1) – pentru gazde au marcat: Neagu Ionel in minutul 61, Ghintuiala Ionut in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Petre Mihaita Catalin in minutul 10.
Inter Ion Corvin – Danubius Rasova Ostrov – 3-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Eniu Daniel Iulian in minutele 44, 46, Stan Ion Catalin in minutul 52, iar pentru oaspeti au marcat: Oprea Aurelian in minutul 38, Baraitaru Claudiu in minutul 84, Mihalache Ciprian in minutul 86. Echipa Danubius Rasova Ostrov a depus contestatie pentru substituire de jucator.
C.S. II Pestera – A.S. Independenta – 8-2 (4-1) – pentru gazde au marcat: Vrabie Daniel in minutele 3, 30, Dumitrica Valentin in minutele 13, 70, 72, Mocanu Alex in  minutul 58, David Ionut in minutul 39, Toma Ionut in minutul 88, iar pentru oaspeti a marcat Geana Vasilica in minutele 21, 76.

Seria Est
Recolta Negru Voda – C.F.R. Constanta – 3-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Murgu Marian in minutele 20, 50, Cupes Romica in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Duda Razvan in minutele 21, 85.
C.S. II Eforie – Viitorul Cerchezu – 0-3 – neprezentare.
Fulgerul Chirnogeni – Unirea Topraisar – 1-2 (1-2) – pentru gazde a marcat Bereanu Andrei in minutul 38, iar pentru oaspeti au marcat: Costea Cristian in minutul 10, Sandu Claudiu in minutul 27.
Sparta II Techirghiol – Vulturii Cazinou Constanta – 3-3 (0-0) – pentru gazde a marcat Beldiman Ionut in minutele 64, 78, 90, iar pentru oaspeti au marcat: Chichirim Nicusor in minutele 49, 86, Vanghelici Mihai in minutul 69.
A.S. Baraganu – Viitorul Mereni – 0-3 – au marcat: Paraschivu  Stefan in minutul 25, Ciobanu Gheorghe in minutul 40, Slabu Paul in minutul 86.
Avantul Comana – Gloria II Cotu Vaii – 8-1 (5-0) – pentru gazde au marcat: Ursu Cristi in minutele 12, 25, 26, 32, Tarna Dan in minutul 31, Benghea Costel in minutul 50, Ungureanu Ion in minutul 61, Ciocan Sorin in minutul 66, iar pentru oaspeti a marcat Neagu Petyrisor in minutul 49.
Luceafarul Amzacea – C.S. Agigea – 2-3 (1-0) – pentru gazde au marcat: Dragomir Adrian in minutul 43, Badescu Radu in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Cazacu Marian in minutele 49, 77, Baraghir Daniel in minutul 68.
  
  

 


Album foto

  • Articole din editia din data de 27 Aprilie 2010

  • Jaroslaw Kaczynski va candida la presedintia Poloniei

    Sport
  • Sat pescaresc la Tuzla

    Sport
  • Statia de sortare a deseurilor din Cumpana se va inagura pe 15 mai

    Sport
  • Drum asfaltat ţntre Baraganu si Murfatlar

    Sport
  • Val de disponibilizari la primaria Negru-Voda

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sor╚Ťi programul

    Sport
  • Luceaf─ârul Amzacea din nou ├«n fotbalul jude╚Ťean

    Sport
  • Mihaela Albu, juc─âtoare legitimat─â la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Na╚Ťionale de Volei Feminin. Juc─âtoarea din Medgidia poart─â tricoul cu num─ârul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771