Gloria Seimeni, Carvan si Cotu Vaii, lideri in Campionatul Judetean de fotbal

3 Septembrie 2009, Bogdan Chirita

Sportin Campionatul Judetean de fotbal, duminica a avut loc etapa a doua, incheiata cu urmatoarele rezultate - SERIA NORD: Viteazul Sinoe Mihai Viteazu - Viitorul Tirgusor 2-5 (Chiriac 35, Grameni 47 - Bengalici 30, I. Sirbu 50, 62, Ad. Militaru 70, Taralunga 75); Pescarusul Girliciu - Viitorul Fintinele 5-3 (I. Dobre 13, Draghici 24, 36, Butan 54, Furnica 93 - I. Chirita 32, Grigorescu 75, Preoteasa 84); Viitorul Vulturu - Gloria Seimeni 1-2 (Marius Berdila 84 - Silica 24, V. Ilie 78); SC Val Poarta Alba - Recolta Nicolae Balcescu 0-1 (Ciobotaru 18); Stef Serv Seimeni - Sport Club Horia 4-1 (G. Rusu 14, 34, 40, Uzunu 32 - M. Balan 60); Pescarusul Ghindaresti - Dunaris Topalu 2-3 (Vartolomei 51, N. Boboc 58 - N. Mititelu 65, Teaca 74, V. Mititelu 86); Ulmetum Pantelimon - Vointa Siminoc 3-0 (neprezentare); Vointa Valu lui Traian - Sportul Tortomanu 4-0. SERIA SUD: CSS Medgidia - Sacidava Aliman 0-7 (D. Zamfir 36, 45, M. Rizea 41, 79, Fl. Rizea 57, 75, Purcarea 62); Progresul Dobromir - AS Ciocirlia 2-2 (E. Iusein 36, 81 - Mangiurea 23, St. Tudor 80); AS Carvan - ELIF Fintina Mare 11-2 (S. Arif 6, 53, G. Oprea 8, 59, N. Neagu 10, 22, Geileanu 62, 81, Salim 69, 80, 86 - G. Iusein 57, 84); Danubius Rasova - Viitorul Cobadin 2-1 (C. Matei 28, Steflea 40 - P. Gisca 60); AS Independenta - Marmura Deleni 2-1 (Osman 69, Geana 75 - Chirpac 23); Inter Ion Corvin - Trophaeum Adamclisi 5-1 (M. Gheorghe 17, 27, 71, Eniu 64, 81 - V. Cretu 63); CSM II Medgidia Valea Dacilor - CS II Pestera 1-3 (Tudose 15 - Chiru 21, 31, Mucuta 50). SERIA EST: CFR Constanta - Unirea Topraisar 2-2 (Pirvu 38, 51 - Ianos 73, Iordachi 85); Viitorul Mereni - Vulturii Cazino Constanta 3-1 (M. Nedelcu 32, 61, 81 - G. Mustafa 23; oaspetii au depus contestatie); Viitorul Cerchezu - Sparta II Techirghiol 0-1 (Bitu 67); Gloria II Albesti Cotul Vaii - Fulgerul Chirnogeni 4-0 (M. Sandu 22, G. Calin 70, 80, Stancea 76); CS Agigea - Recolta Negru Voda 4-0 (Cazacu 25, 53, Mitran 34, Mirciu 77); Avintul Comana - AS Baraganu 1-1 (Avram 80 - Duduta 37; oaspetii au depus contestatie); CS II Eforie - Luceafarul Amzacea 8-2 (Fl. Nedelea 6, 40, 60, M. Gerea 27, 35, Ad. Tanase 68, 70, Alb. Baschir 85 - D. Cristea 4, Badescu 75). Etapa intermediara in Liga a IV-a la fotbal Liga a IV-a la fotbal a programat marti si miercuri partidele etapei a treia, prima intermediara din acest campionat. Iata rezultatele inregistrate - Seria EST: Sparta Techirghiol - Gloria Albesti 0-1 (Moagher 19) - la juniori: 2-5; Elpis Constanta - Viitorul Pecineaga 2-1 (Baroncea 8, R. Dragan 44 - D. Moraru 55) - 7-0; Victoria Cumpana - GSIB Mangalia 1-2 (Chichirim 15 - C. Olteanu 66, 81) - 1-1; Farul Tuzla - Aurora 23 August 9-1 (Berceanu 4, 9, C. Florea 20, 22, 65, 77, 81, G. Lungu 62, C. Lungu 75 - Sover 50) - 0-9; infratirea Cogealac - CSO Ovidiu 0-8 (Curumi 7, 17, 27, Maciuca 30, 65, Dulan 48, 75, Andrei 73) - 0-3; Cariocas Constanta - Portul Constanta 0-2 (Birzan 34, Dimcica 41) - meciul de juniori nu s-a disputat. Clasament: 1. Portul 7p; 2. Albesti 7p; 3. Ovidiu 6p; 4. Tuzla 6p; 5. Elpis 6p; 6. Cumpana 4p; 7. GSIB 4p; 8. Techirghiol 3p; 9. Cariocas 3p; 10. Pecineaga 3p; 11. Cogealac 0p/2j; 12. 23 August 0p/2j.Seria VEST: Stiinta Poarta Alba - Dunarea Ostrov 1-3 (C. Miron 89 - E. Anghel 9, Zagrean 24, 40) - 2-4; Carsium Hirsova - CS Mihail Kogalniceanu 7-1 (Calcan 23, 33, 51, 76, Gruia 60, Filip 84, 86 - Ivanov 67) - 5-0; Dunarea Ciobanu - Perla Murfatlar 1-2 (Culea 77 - V. Pascal 10, 85) - 0-5; CS Pestera - Viitorul Nisipari 3-0 (Piron 44, Mitu 30, 75) - 5-3; Sport Prim Oltina - Dacia Mircea Voda 2-1 (I. Constantin 29, C. Cotabita 75 - Daineanu 30) - 5-2; Axiopolis Sport Cernavoda - Gloria Baneasa 1-3 (David 61 - Nitulescu 12, D. Sivriu 40, Costache 84) - 5-1. Clasament: 1. Murfatlar 9p; 2. Ostrov 9p; 3. Pestera 7p; 4. Baneasa 6p; 5. Nisipari 6p; 6. Cernavoda 4p; 7. Poarta Alba 3p; 8. Hirsova 3p; 9. Mircea Voda 3p; 10. Oltina 3p; 11. Ciobanu 0p; 12. Kogalniceanu 0p

Articole din editia din data de 3 Septembrie 2009

  • Sedinta Consiliului Local transformata in sedinta de partid PNL

    Sport
  • Proiect pentru dezvoltarea durabila a 12 localitati

    Sport
  • Proiecte de dezvoltare locala la Cernavoda

    Sport
  • OLTINA - Primaria va infiinta Politia locala

    Sport
  • Gloria Seimeni, Carvan si Cotu Vaii, lideri in Campionatul Judetean de fotbal

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771