Prima victorie pentru echipa din Vulturu

24 Octombrie 2008, Bogdan Chirita

Sport
Mare surpriza in etapa a noua din Campionatul Judetean de Fotbal: Avintul Comana a cedat sefia in Seria Est dupa un esec nescontat in fata codasei Viitorul Mereni, care s-a impus la scor de neprezentare! Sa mai remarcam si faptul ca Viitorul Vulturu a obtinut primele puncte in acest campionat, 4-2 pe teren propriu cu Viitorul Tirgusor.

Iata rezultatele etapei - SERIA EST: CSM II Medgidia Valea Dacilor - Viitorul Cerchezu 5-0 (Minca 17, 52, Stoian 19, Budilcu 42, Grecu 76); AS Independenta - AS Baraganu 6-0 (Osman 7, 71, Geana 9, 31, Zeinedin 11, Parfene 75); Viitorul Mereni - Avintul Comana 3-0 (Slabu 30, Grosu 35, Nedelcu 73); Sparta II Techirghiol - Fulgerul Chirnogeni 3-2 (Hrib 30, Ghetau 40, Mitrea 75 - Dragomir 38, Iridon 89); Recolta Negru Voda - CFR Constanta 2-1 (Bolocan 61, 62 - S. Voicu 55); Luceafarul Amzacea - Aurora II 23 August 2-2 (Sperius 10, Culcea 75 - Balteanu 56, Serbanescu 78); AS Ciocirlia - Vointa Valu lui Traian 3-4 (L. Alexandroaiei 7, I. Alexandroaiei 74, Simion 80 - Mustafa 28, P. Tanase 59, 93, Paizan 81); Viitorul II Cobadin - Unirea Topraisar 3-0 (Pacuraru 26, 65, Leonte 57). Clasament EST: 1. Cobadin II 24p; 2. Valu lui Traian 24p; 3. Comana 22p; 4. Topraisar 18p; 5. Techirghiol II 18p; 6. CFR 17p; 7. Amzacea 16p; 8. 23 August II 14p; 9. Chirnogeni 12p; 10. Independenta 10p; 11. Mereni 9p; 12. Ciocirlia 8p; 13. Negru Voda 7p; 14. Valea Dacilor 6p; 15. Baraganu 4p; 16. Cerchezu 1p.

SERIA NORD: Viitorul Vulturu - Viitorul Tirgusor 4-2 (O. Berdila 1, 64, S. Berdila 3, 36 - Besliu 21, V. Petre 77); Pescarul Ghindaresti - Dunaris Topalu 1-1 (Damian 49 - Ionita 72); Steaua Dorobantu - Gloria Seimeni 3-5 (Pintilie 2, 88, Iordache 13 - I. Ilie 7, 16, 75, Bogdan 21, V. Ilie 60); Dacia Mircea Voda - CSS Medgidia 6-0 (V. Ciobanu 21, Catrina 27, 54, 87, Scintee 85, C. Marin 89); Vointa Siminoc - Pescarusul Girliciu 2-1; Stef Serv Seimeni - Dunarea Ciobanu 4-1 (Daineanu 16, 28, 70, St. Florea 75 - Movila 80); Viitorul Fintinele - Ulmetum Pantelimon 1-1 (Neatu 80 - Cucu 21); Sportul Tortomanu - Sport Club Horia 6-5 (Manole 13, Goreac 30-pen, Mirt 37, 75, 87, Strujoc 68 - Pisica 19, 51, 66, C. Cristea 21, 44). Clasament NORD: 1. Mircea Voda 22p; 2. Stef Serv Seimeni 21p; 3. Girliciu 20p; 4. Ciobanu 18p (8j); 5. Siminoc 18p; 6. Gloria Seimeni 16p (8j); 7. Tortomanu 15p; 8. CSS Medgidia 13p (8j); 9. Pantelimon 13p (7j); 10. Fintinele 13p; 11. Topalu 13p; 12. Tirgusor 6p (8j); 13. Horia 6p; 14. Ghindaresti 5p; 15. Vulturu 3p; 16. Dorobantu 0p.

SERIA SUD: Trophaeum Adamclisi - Pestera Dobrogei Pestera 2-4 (Ciolan 79, Scurtu 81 - Chiru 48, Raftu 69, 72, David 75); Inter Ion Corvin - Marmura Deleni 5-0 (Toscu 33, 55, Eniu 53, I. Stan 62, 68); Sacidava Aliman - Dunarea II Ostrov 1-3 (D. Sivriu 67 - E. Anghel 5, S. Ion 83, D. Normambet 88); Sport Prim Oltina - Progresul Dobromir 5-1 (G. Placinta 4, 16, 25, Costache 29, 41 - Memet 25). Clasament SUD: 1. Pestera 22p; 2. Ostrov II 22p; 3. Oltina 19p; 4. Adamclisi 14p; 6. Ion Corvin 10p; 5. Aliman 8p; 7. Deleni 6p; 8. Dobromir 3p.

Articole din editia din data de 24 Octombrie 2008

  • Basescu: "Romania are nevoie de sprijinul NATO"

    Sport
  • Lucrari la montarea conductelor de gaze la Negru Voda

    Sport
  • Lacasul de cult din Cerchezu, imbraca vesminte noi

    Sport
  • Primarul din Albesti, Gheorghe Moldovan, sprijina parohia din Vartop

    Sport
  • Gradinita si cresa in Tuzla

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771